Sıkça Sorulan Sorular

Araba kiralayabilmek için sürücü belgesi ve kiralama yaşı sınırlamaları var mıdır?
Alt sınıf arabalarda en az 21 yaş ve 1yıllık ehliyet, Orta sınıf arabalarda en az 25 yaş ve 2yıllık ehliyet, Üst sınıf arabalarda 28 yaş ve 5yıllık ehliyet sahibi olunması zorunludur.
Kiraladığım aracı başka birisi de kullanabilir mi ?
Kiralama Sözleşmesinde ikincil sürücü olarak belirtilmiş ve kiralama koşullarına uyan herhangi biri ise kullanabilir.
Sözleşme yapılırken neler gerekmektedir ?
Ehliyet (ülkemiz dışından geliyorsanız ayrıca pasaport), adres ve irtibat bilgileriniz sözleşmemize çalışanımız tarafından kaydedilir.
Ek Hizmetleriniz nelerdir ?
- GPS(Navigasyon cihazı) : Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde ek ücret karşılığında verilebilir. - Bebek Koltuğu : Rezervasyon esnasında istenilmesi halinde ek ücret karşılığında verilebilir. - Port Bagaj : Kiralamadan en az 24 saat evvel haber verilmesi halinde ek ücret karşılığında verilebilir. - Şoförlü Kiralama Hizmeti : İstendiği zaman sürücü hizmeti sağlanmaktadır. Bu hizmetin karşılığında, günlük belirlenen ücret alınmaktadır.
Aracın bakımı ya da kaza durumunda başka bir araç veriyormusunuz?
Evet, bu durumda Zorbey Turizm araca eşdeğer ya da bir üst model aracı en kısa zamanda size teslim eder.
Kaza durumunda ne yapmam gerekiyor?
Aracın bulundugu yeri degiştirmemeniz, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vermeniz, +90 (312) 384 7 555 no’lu telefondan Zorbey Turizm i aramanız gerekiyor.
Aracın deposunu full teslim ediyor musunuz ?
Araçlarımızın tamamının yakıt deposunu sürekli dolu tutabilmek maalesef mümkün olamamaktadır. Bu nedenle aracın yakıt durumu sözleşmeye kaydedilir ve dönüşte yaklaşık aynı miktar benzin iade etmeniz istenir.
Havaalanına araç teslim ve geri iade edilebilir mi ?
En az 5 gün kiralamalarda uçuş bilgilerinizi ( havayolu şirketinin adı , kalkış yeri ve tahmini iniş saati veya uçuş numarasını ) bildirmeniz durumunda bir personelimiz sizi karşılayıp aracınızı teslim edip teslim alacaktır.
İndirim Yapar mısınız?
Zorbey Turizm web sitesindeki fiyatlar sayfasını sürekli güncellemektedir. Ayrıca müşteri profiline göre hazırlanmış ekstra indirim oranlarını Zorbey Turizm önceden belirlemiş ve istisnasız uygulamaktadır. Uzun süreli kiralamalar için hizmet ofislerimizle görüşebilirsiniz.
Araçlarınız Yeni mi?
Araçlarımız maksimum 2 veya 3 seneliktir. Bu süreyi tamamlayan araçlar sürekli olarak arıza çıkarmaya başladıkları ve daha çok bakıma ihtiyaç duydukları için filomuzdan çıkarılmaktadırlar. Dolayısıyla çok düşük model aracımız bulunmamaktadır.
Aracın Arızasını; Sigorta Öder mi?
Sigorta şirketleri araçlarda oluşan mekanik arızaları karşılamamaktadır.
Sigortalardan Hangi Durumlarda Yararlanamam?
Aracın yerini değiştirmeden trafik, kaza ve alkol raporlarının alınması ve aracın trafik yasalarına uygun kullanılması gerekmektedir. Hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için polis veya jandarmanın tutanak tutması gerekmektedir.
Araçların Bakımlı Olduğuna Güvenebilir miyim?
Araçların kirada iken arıza çıkarması bizlere hem ekonomik hem de personel açısından ek yük getirmektedir.Bu nedenle araçların bakımları aksatılmadan yapılmaktadır.Ayrıca araçlarmızın çoğunluğu üretici firma garanti kapsamında olduğundan bakımlar yetkili servisler tarafından yapılmaktadır.
Adıma Düzenlenmiş Kredi Kartım Yoksa Nasıl Kiralama Yapabilirim?
Kredi kartı sahibi olan bir yakınınız ile birlikte gelir ve o yakınınızı kiralama sözleşmesine ikinci sürücü olarak kayıt ettirirseniz kiralama yapabilirsiniz.
Neden Depozito Ödüyorum?
Muhtemel kira süresi uzatmalarınız için depozito alınmaktadır. Kredi kartı sahibi iseniz mail order form doldurarak nakit işleminden muaf tutulabilirsiniz.
Araç Filonuzda Bulunmayan Araçlarıda Sağlayabiliyor musunuz?
Kiralamayı planladıgınız otomobil araç parkımızda mevcut değil ise çözüm ortaklarımız aracılığı ile tedarik ederek Zorbey Turizm güvencesi ile hizmetinize sunulmaktadır.
Raporlandıramadığım Küçük Hasarları Sigorta Karşılar mı?
L C F ( Lastik Cam Far ) kaza harici bir nedenle bu bölgelerde oluşan ve kaza raporu gerektirmeyen küçük hasarları (cam,far çatlağı, lastik yarıması ) karşılayan ek sigortamızdan yararlanarak bu riskleri üzerinizden atma şansınız olabilir.
Kiraladığım Araç Arıza Yaparsa Kasko Öder mi?
Ülkemizdeki hiçbir kasko şirketi araçlarda oluşan mekanik arızaları karşılamamaktadır. Ancak kullanımdan kaynaklanmayan arızalar Zorbey Turizm’in sorumluluğundadır. Müşterimizin hizmetine sunmuş olduğumuz araçta çıkabilecek bir arıza durumunda ofisimizle irtibat kurulmalıdır. Bu gibi durumlarda müşterimizin o anda mali bir sorunla karsılaşmaması için ofislerimizdeki tecrubeli personeller tarafından yönlendirilmektedir.
Bir Aracı En Fazla Ne Kadar Süre İle Kiralayabilirim?
Bu konuda herhangi bir sınırlamamız yoktur.
Günlük KM (Kilometre) sınırı var mıdır?
3 günden fazla kiralamalarda km. sınırı yoktur, 3 gün altındaki kiralamalarda, 1 gün için 300 km, 2 gün için 900 km, 3 gün için ise 1800 km olmak üzere, km sınırı vardır. Km aşımı olan durumlarda ise Km başına 25 Kr. ile ücretlendirilmektedir.
Şöförlü Araç Kiralayabilir miyim?
İstek halinde, Zorbey Turizm bürolarından birine önceden haber vermek koşuluyla şoförlü araç kiralayabilirsiniz.
Kiralama Süresini Nasıl Uzatabilirim?
Kira sürenizin bitiminden en az 24 saat önce ofisimizi arayarak uzatma talebinde bulunabilirsiniz.
Rezervasyon Yaptırdığım Aracı Kesinlikle Alabiliyor muyum?
Rezerve ettirdiğiniz araç ile ilgili bir problem olması halinde aynı gruptaki başka bir araç veya bir üst gruptan bir araç tarafınıza tahsis edilir.
Satın Aldığım Sigortalardan Hangi Durumlarda Faydalanamam?
a-) Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında kullanılması. b-) Yasal hız sınırlarının dışında ve hatalı kullanılması durumunda.c-) Kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içinde aracın ve raporların en yakın Arya Rent a Car ofisine teslim edilmemesi halinde.d-) Araç ile Karayolları ve Karayolları dışındaki tüm tali yollardaki tek taraflı maddi hasarları ***Kiracının satın almış olduğu tüm sigortalar geçersiz sayılır ve kiracının hasar sorumluluğu devam eder
Zorbey Turizm Copyright© 2013 All Rights Reserved
Designed By : Dewa Reklam